Smile

Usługi

Clear Aligner

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner są alternatywą dla ruchomych i stałych aparatów ortodontycznych.
Są to przeźroczyste, estetyczne i komfortowe w użytkowaniu nakładki na zęby, które skutecznie leczą wady zgryzu w krótszym czasie od standardowego leczenia.
Co wyróżnia aparat Clear Alinger ?
? Dyskrecja i estetyka – Clear Alinger to aparat ortodontyczny, który jest niemal niezauważalny, natomiast rezultat jego działania owszem!
? Komfort i wygoda w kwestii higieny jamy ustnej –nakładki z łatwością ściąga się do jedzenia, co daje znaczną swobodę w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej. Dodatkowo są proste w czyszczeniu.
?Elastyczność i gładkość – dzięki tym cechom minimalizowane jest ryzyko ranienia tkanek jamy ustnej.
? Wyjmowalność – w nagłych wypadkach stwarza możliwość niemal natychmiastowego leczenia zachowawczego i protetycznego.
? Biokompatybilość materiału, z którego jest wykonany aparat– gwarancja bezpieczeństwa dla ludzkiego organizmu. Fenomenalne rozwiązanie dla osób uczulonych na nikiel, czy klej kompozytowy wykorzystywany do mocowania zamków w tradycyjnych aparatach ortodontycznych.
Jak wygląda przebieg leczenia wad zgryzu w systemie Clear Alinger
Eliminacja wad zgryzu w metodzie Clear Alinger można zasadniczo sprowadzić do 4 etapów.
1. Konsultacja z lekarzem dentystą. To właśnie podczas pierwszej wizyty i rozmowy z pacjentem, stomatolog ocenia, czy możliwe jest wyleczenie wady zgryzu w systemie Clear Alinger. Mimo, że metoda jest bardzo zaawansowana, to niestety nie każdą wadę można nią skorygować. W tym celu dentysta zleca wykonanie niezbędnych zdjęć cefalometrycznych i pantomograficznych oraz pobranie wycisków szczęki i żuchwy. Na podstawie tych materiałów zostanie postawiona właściwa diagnoza i opracowany plan leczenia.
2. Plan leczenia jest programem, określającym czas i koszt leczenia, a także prezentującym wstępną symulację wyników leczenia w poszczególnych etapach. Po jego akceptacji zostaje skierowane zlecenie wykonania nakładek Clear Alinger do laboratorium. Nakładki w liczbie trzech sztuk (soft, medium i hard) robione przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania przez maszynę do termoformowania. Szyny (nakładki) posiadają ten sam kształt, jednakże różnią się sztywnością.
3.Pacjent otrzymuje zestaw trzech nakładek, które powinny być noszone zgodnie z zaleceniami. Przyjmuje się, że szyny soft i medium nosi się przez około 1 tydzień każdą, natomiast nakładkę hard przez około 2 tygodnie. Mniej więcej w 3 tygodniu lekarz ponownie pobiera wyciski do kolejnego kompletu szyn. Schemat dalszego postępowania jest analogiczny i powtarza się, aż do czasu uzyskania zadowalających wyników leczenia. Zalecanego czasu noszenia szyn w ciągu doby to przyjmuje się średnio 20-21h.
4. Stabilizacja nowej pozycji zębów jest ostatnim etapem w procesie leczenia wady zgryzu. Polega na utrwaleniu osiągniętego rezultatu. Przyjmuje się, że ten jakże ważny okres trwa dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia.