Smile

Usługi

Stomatologia estetyczna

Piękny śnieżnobiały uśmiech jest najlepszą ozdobą każdego z nas, podwyższa samoocenę i dodaje pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Jego utrzymanie wymaga jednak codziennego wysiłku, bowiem drobne, rutynowe czynności, takie, jak picie kawy, herbaty, czerwonego wina, czy palenie papierosów powodują przebarwienia i żółknięcie zębów. Nie musi być to jednak proces nieodwracalny. W naszej klinice proponujemy Państwu m.in.: profesjonalne zabiegi higieniczne, usuwanie kamienia nazębnego i osadu, wybielanie zębów żywych i martwych, wypełnienia kompozytowe i porcelanowe: wkłady (inlay) i nakłady (onlay), a także licówki, korony i mosty.

Oferowane przez nas wybielanie zębów pozwala na osiągnięcie efektu natychmiastowego, który nie sposób przeoczyć. W ofercie posiadamy wybielanie gabinetowe, nakładkowe i metodą mieszaną (lampa + nakładki). Odwiedź naszą klinikę w Smile Dental Clinic w Białymstoku, a nasi specjaliści dobiorą technikę odpowiednią dla Ciebie.

Najczęściej polecaną metodą wybielania jest metoda nakładkowa. Cechuje ją łagodność wobec tkanek zęba, powolne działanie środków utleniających i trwałe efekty. Przed przystąpieniem do kuracji informujemy pacjenta o konieczności wymiany wypełnień na jaśniejsze, ponieważ plomby stomatologiczne nie zmieniają koloru lub jaśnieją jedynie w niewielkim stopniu. Pacjenci posiadający licówki, korony zębowe i mosty również powinni liczyć się z koniecznością ich wymiany w celu dostosowania koloru. Na pierwszej wizycie pobierane są wyciski obu łuków zębowych, a na drugiej pacjent otrzymuje przezroczyste nakładki. Po dokładnym szczotkowaniu, aplikuje do nakładek dołączony do zestawu żel aktywnie rozjaśniający (w ilości ziarna pieprzu na ząb) i umieszcza je na zębach. Czas noszenia nakładek z żelem, wynosi 2-10 h na dobę lub przez całą noc przez 2 tygodnie. Dodatkową zaletą rozjaśniania uśmiechu metodą nakładkową jest zmniejszenie ryzyka próchnicy przez mocznik powstający w reakcji ze śliną.

W przypadku pacjentów oczekujących szybkiego efektu rozjaśniania polecamy wybielanie profesjonalne w gabinecie z użyciem źródeł ciepła i światła. Lekarz osłania dziąsła i nanosi na powierzchnię licową zębów preparat wybielający, pozostawiając na 20- 30 min na działanie lampy plazmowej. Po tym czasie preparat jest zmywany a kolor uzyskany porównywany z odcieniem przed zabiegiem. Jeśli istnieje potrzeba dalszego rozjaśniania pacjenta umawiamy na kolejną wizytę po co najmniej 7 dniach (2 lub 3 wizyty wybielania). Należy przypomnieć, że po zabiegu wybielania obowiązuje pacjenta tzw. biała dieta i zgłaszanie się na wizyty kontrolne kliniczne i radiologiczne w celu wykluczenia powikłań: nadwrażliwości, podrażnień dziąseł, resorpcji przyszyjkowej lub zaburzeń ze strony stawów skroniowo-żuchwowych (wybielanie nakładkowe).

Korygowanie i konturowanie kształtu zębów to sposób na poprawę estetyki u osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami. Jest to jeden z niewielu dostępnych zabiegów w stomatologii estetycznej, który może być wykonany w trakcie jednej wizyty. Zredukowanie długości lub dodanie paru milimetrów kompozytu w kolorze zęba może dodać blasku twojemu uśmiechowi, zlikwidować odczuwany ból i dyskomfort.