Smile

Usługi

Stomatologia dziecięca

W Smile Dental Clinic w Białymstoku znajdą państwo specjalistów w dziedzinie pedodoncji, czyli stomatologii dziecięcej. Nasi lekarze wyróżniają się odpowiednim podejściem do małych pacjentów i dokładają wszelkich starań, aby wizyty przebiegały bez zbędnego stresu.

Stomatologia dziecięca w Smile Dental Clinic obejmuje:
– leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych,
– kolorowe wypełnienia o wysokich parametrach w zakresie ścieralności i uwalniania fluoru,
zabiegi z zastosowaniem podtlenku azotu (gaz rozweselający),
– zabiegi w sedacji,
– profilaktyka (fluoryzacja, lakowanie),
– ortodoncja.

Dentysta dla dzieci powinien być otwarty i cierpliwy. Nasz gabinet jest przystosowany do potrzeb małych pacjentów. Dla najmłodszych organizujemy tzw. wizyty adaptacyjne, na których maluchy poznają gabinet, dowiadują się co nieco o leczeniu i higienie zębów, a niekiedy pozwalają na zrobienie przeglądu stomatologicznego.

Bardzo dużą rolę w podejściu dziecka do leczenia stomatologicznego odgrywają rodzice. Dbałość o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat, pozwoli uniknąć skomplikowanego i bolesnego leczenia, a systematyczne wizyty kontrolne sprawią, że dziecko nie będzie miało nieuzasadnionego lęku przed dentystą.

Nieustannie podkreślamy, że o zęby mleczne należy dbać od samego początku, z takim samym zaangażowaniem, jak o zęby stałe!