Smile

Usługi

Implanty zębowe

Implanty umożliwiają powrót do normalnego funkcjonowania po utracie naturalnego uzębienia, jest to bowiem jedyne rozwiązanie stomatologiczne, które odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający ząb.

Implant to niewielka, wykonana z tytanu śrubka zastępująca korzeń zęba, umieszczana w kości. Do niego przykręcany jest łącznik stanowiący wsparcie dla korony protetycznej. Sam tytanowy wszczep jest niewidoczny, podobnie jak korzenie zębów (jest ukryty pod linią dziąseł).

Niniejsze rozwiązanie protetyczne jest zdecydowanie wygodniejsze niż most lub proteza, ponieważ nie wymaga wyciągania do czyszczenia. Dodatkowo nie uszkadza sąsiednich zębów i dużo wolniej się zużywa. Nawet po utracie wszystkich zębów wystarczą tylko 4 implanty u góry i 4 na dole, by znowu uśmiechać się bez skrępowania, a przede wszystkim – swobodnie gryźć. Ten „nowy ząb” idealnie wkomponowuje się w uzębienie, dając poczucie komfortu i trwałości. Warto pamiętać, że najlepiej jest wszczepić go jak najszybciej, bowiem po utracie zęba otaczająca go kość zanika, co prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości sąsiadujące zęby zaczynają się chwiać, aż w końcu wypadają.

Implanty zębowe zwiększają możliwości spożywania zróżnicowanych pokarmów, chronią tkanki dziąseł i kości, przyczyniając się do zachowania estetycznego wyglądu twarzy. Stanowią też rozwiązanie alternatywne wobec zdejmowanych i stałych protez, są odczuwane zupełnie jak naturalne zęby, stabilne i nie wymagają używania klejów.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego nie jest bolesny. Leczenie zwykle jest dłuższe niż standardowe leczenie protetyczne, ale efekt wizualny jest znacznie lepszy, a sam wszczep ma znacznie większą wytrzymałość niż jakakolwiek proteza. Tytanowy wszczep wymaga czasu na zintegrowanie się z kością, co daje gwarancję wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania. Cena zabiegu uzależniona jest od wielu składników: producenta, rodzaju (implant standardowy lub dobierany indywidualnie), używanych podczas zabiegu materiałów, czy od zaistnienia konieczności przeprowadzenia zabiegu  odbudowującego kość.

Po wszczepieniu implantu pacjent jest zobowiązany zgłaszać się na wyznaczone wizyty kontrolne w celu oceny postępów gojenia i integracji wszczepu z kością. Istotna jest walka z nałogiem palenia tytoniu zakończona sukcesem oraz skrupulatna higiena jamy ustnej i okolic wszczepu w postaci mechanicznej i chemicznej kontroli płytki (szczotkowanie, nitkowanie, płyny do płukania z chlorheksydyną, regularne zdejmowanie kamienia), która jest kluczem w wieloletnim utrzymaniu implantu w stanie zdrowia aż do późnej starości.