Smile

Usługi

Ortodoncja

Leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci jest dużo ważniejsze, niż się o tym potocznie sądzi. Nie tylko poprawia wygląd i opóźnia optyczne starzenie się twarzy, ale też umożliwia poprawę wymowy, ułatwia czyszczenie zębów i poprawę jakości żucia. Jednak pamiętajmy, że nie tylko dzieci mają wady zgryzu. W Smile Denatl Clinic leczymy ortodontycznie także pacjentów dorosłych.

Pamiętajmy, że krzywe zęby ścierają się nierównomiernie i dużo trudniej jest je prawidłowo czyścić. W efekcie wada ta prowadzi do bólu zębów, zapalenia dziąseł, a z czasem do utraty uzębienia. Profesjonalna opieka ortodontyczna pozwala temu zapobiec. W Smile Dental Clinic oferujemy leczenie ortodontyczne wykorzystujące najnowsze światowe zdobycze nauki, w tym leczenie aparatami ruchomymi oraz aparatami stałymi. Leczeniem takim może być objęty praktycznie każdy, niezależnie od wieku.

Aparaty ruchome (czyli wyjmowane) są stosowane głównie u dzieci i młodzieży, w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego oraz wczesnego stałego. Umożliwiają eliminację nieprawidłowych czynności mięśni otaczających jamę ustną, związanych ze szkodliwymi dziecięcymi nawykami, takimi jak np. ssanie palca, czy oddychania przez usta. Przedłużające się nawyki mogą doprowadzić do wad zgryzu, takich, jak np. zwężenia szczęki, czy zgryz otwarty.

Najpopularniejszym rodzajem aparatów ruchomych są płytki Schwarza, stosowane najczęściej w okresie uzębienia mieszanego. Składają się z akrylowej, kolorowej płytki, drucianych elementów utrzymujących  aparat oraz elementów będących źródłem siły działającej na kości i zęby. Czas noszenia takiego aparatu uzależniony jest od wieku pacjenta oraz rodzaju wady zgryzu. Ich zastosowanie nie zmienia znacząco położenia zębów, ale eliminuje nieprawidłowe czynności mięśni otaczających jamę ustną oraz wady budowy szczęk, np. ich zwężenia.

Smile Dental Clinic używamy najnowocześniejszych stałych aparatów ortodontycznych. Oferujemy nowoczesne systemy zamków samoligaturujących oraz indywidualnie projektowane aparaty. Ich stosowanie pozwala na wykorzystanie słabszych sił, zmniejszenie ilości wizyt kontrolnych oraz skrócenie czasu leczenia, a w konsekwencji podnosi komfort leczenia ortodontycznego.  W naszej ofercie znajdziecie Państwo tradycyjne aparaty stałe metalowe i porcelanowe.